Trojboj s draky2018-06-06T19:55:22+00:00

Trojboj s draky

Tomáš Slavata, náhradní táta, triatlonista a filantrop

Lenka Vrtišková Nejezchlebová

Vydává nakladatelství GRADA.

Koupit

Toto je příběh statečného a silného rytíře. A taky trochu koktavého a plachého.

Je mu osmatřicet, ale pořád bojuje s draky. S draky tam venku i s draky ve své hlavě. Bojuje za spravedlnost, za lásku, za děti, ale taky sám za sebe. Sílu mu dodává potlesk, oslabují ho nálety nočních můr. Někdy to jsou ozvěny dětství, které prožil v domově zamořeném alkoholem, násilím a nestálostí, jindy dozvuky proher a bezmoci z posledních let. Už tolikrát spadl z koně, ale pokaždé vstal. A pořád běží dál.

Často vyhrává, ale vyhráno nemá. Hlavy drakům dorůstají…

Toto je příběh triatlonisty Tomáše Slavaty, kdysi sprejera a kluka ulice, kterého nezlomily neuspořádané poměry v jeho vlastní rodině. Naopak. Už v rané dospělosti se stal náhradním tátou svých dvou synovců (a později i dalších kluků). Dnes pomáhá dětem z problémových rodin a dětských domovů.

Motto: Když spadneš na zadek, postav se na nohy. A podej někomu ruku…

První kapitola

Tomáš Slavata (*1980)

je bývalý špičkový český reprezentant v terénním triatlonu, náhradní táta několika kluků, filantrop, který většinu svého času, své energie i svých financí věnuje organizaci sportovních akcí a závodů pro děti ze znevýhodněného sociálního prostředí. Je držitelem ceny Mezinárodního olympijského výboru 2011 v kategorii Sport a společenská odpovědnost, národní ceny Fair Play 2016 i ocenění Filantrop 2017.

Odpovědná redaktorka Alice Zavadilová (pro recenzní výtisk či další informace z nakladatelství)

Sazba a grafická úprava Anita Ponešová